SOLIDWORKS ÜRÜNLERİ İLE TANIŞIN!

SolidWorks Corp. veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan eksiksiz 3B yazılım araçları sunar. SolidWorks ürünlerini öğrenmek ve kullanmak kolaydır. Bu ürünler birlikte çalışarak ürünleri daha iyi, daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle üretmenize yardımcı olur. SolidWorks’ün dikkat gösterdiği kullanım kolaylığı, daha çok mühendisin, tasarımcının ve diğer teknoloji uzmanlarının 3B’nin avantajlarından daha çok faydalanmasını sağlar.

Kuruluş Tarihi
Aralık 1993

Genel Merkez
Waltham, Massachusetts, ABD

Mülkiyet
Şirket, dünyanın önde gelen ürün yaşam döngüsü yönetim çözümleri geliştiricisi olan ve merkezi Vélizy, Fransa’da bulunan Dassault Systèmes S.A.* tarafından 1997 yılında satın alındı.

Hizmet Verilen Sektörler
Endüstri, medikal, bilim, tüketim malları, eğitim, teknoloji ve taşımacılık

Müşteriler
Dünya çapında 182.300 kuruluşu temsil eden 2.170.100’in üzerinde ürün tasarımcısı ve mühendis, en yeni araçlardan daha iyi bir gelecek sunan yenilikçi ürünlere kadar tasarımlarını gerçeğe dönüştürmek için SolidWorks kullanıyor.

Kliksoft, 3 boyutlu endüstriyel tasarım yazılımı olan SolidWorks ürünlerinin akademik sektör lisanslama hizmetini gerçekleştirmektedir. K12’ler, Meslek liseleri, Teknik Okullar, Üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları, Özel Eğitim Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Meslek Odaları, ilgili dernekler ve vakıflar, akademik lisanslama başlığı altında hizmet verdiğimiz kurumlardır.

Kliksoft; sadece akademik kurumlara özel lisanslama çözümü üreten bölgedeki tek dağıtıcı konumundadır.  Akademik lisanslama çözümleri lisanslama yapılacak akademik kuruluşların tipine göre 3 ana başlıkta sınıflanır:

HED

Üniversiteler ve Meslek Yüksek Okulları için Lisanslama:

Sadece YÖK’e bağlı devlet ve vakıf üniversiteleri, enstitüler ve meslek yüksek okulları (MYO) için geçerli lisanslama modelidir. KAMPÜS lisanslama ve URL (University Research License) olarak ikiye ayrılır.

PCS

Özel Eğitim Merkezleri için Lisanslama:

Sadece Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Özel Eğitim Merkezleri, özel statülü kurslar, kalkınma Ajansları, Meslek Odaları ve ilgili vakıf / dernek kuruluşlarının yararlanabildiği eğitim amaçlı kullanım için tasarlanmış lisanslama modelidir.

K12

K12’ler ve Liseler için Lisanslama:

Sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkorta öğretim kurumları, kolejler, düz liseler ve meslek liseleri ve dengi okullar için geçerli lisanslama modelidir. SolidWorks Education Edition School License adlı lisans paketi içerisinde 60 adede kadar kuruluma izin veren Network lisansı ve Ev kullanım lisansları yeralır.

HED

Üniversiteler ve Meslek Yüksek Okulları için Lisanslama:

Sadece YÖK’e bağlı devlet ve vakıf üniversiteleri, enstitüler ve meslek yüksek okulları (MYO) için geçerli lisanslama modelidir. KAMPÜS lisanslama ve URL (University Research License) olarak ikiye ayrılır.

PCS

Özel Eğitim Merkezleri için Lisanslama:

Sadece Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Özel Eğitim Merkezleri, özel statülü kurslar, kalkınma Ajansları, Meslek Odaları ve ilgili vakıf / dernek kuruluşlarının yararlanabildiği eğitim amaçlı kullanım için tasarlanmış lisanslama modelidir.

SolidWorks Edu Edition

SolidWorks Edu Edition, SolidWorks ürünlerinin birarada olduğu akademik ürün paketidir. SolidWorks Edu Edition içerisinde 5 temel ürün yer alır:

SolidWorks Premium:

SolidWorks® Premium, eksiksiz 3 boyutlu ürün tasarım çözümüdür. Karmaşık parça ve montaj modelleme, üretim çizimi oluşturma, veri yönetimi, çevresel etki değerlendirmesi özelliklerinin yanı sıra hareket etme yeteneği, akış, yapı ve tolerans yığılma simulasyonları ve optimizasyonları için araçlar sunar. SolidWorks® Education Edition paketi içerisinde yer alan SolidWorks® Premium ile yazılım kullanımı yerine mühendislik eğitimine, tasarıma ve eğitsel konsepte odaklanırsınız.

SolidWorks Simulation Premium:

SolidWorks® Simulation Premium, parçaların ve montajların görsel testlerini ve analizlerini gerçekleştirebildiğiniz araçları sunar. Temas eden parçalar arasında, sürtünme dahil kuvvetleri ve stresleri değerlendirin. Taşıma yükleri, kuvvetler, basınçlar ve torklar uygulayın. Cıvataları, pimleri, yayları ve yatakları modellemek için bağlayıcılar veya sanal bağlantı elemanları kullanın. Zaman içinde stres, yer değiştirme, hız ve ivmeyi; ayrıca stres, yer değiştirme, hız ve ivme için RMS ve PSD değerlerini inceleyin.

SolidWorks Sustainability:

SolidWorks Sustainability, bir ürünün üretimi, kullanımı ve atılması sırasındaki çevresel etkisini ölçmek için geliştirilmiş, kullanımı basit yaşam döngüsü değerlendirme aracıdır. Çevresel olarak daha bilinçli ürün tasarım tercihleri yapılmasına yardımcı olur. Sürdürülebilir tasarım önündeki geleneksel engelleri ortadan kaldırarak, sürdürülebilirliği ilk kez tasarım sürecinizin bir parçası haline getirmektedir.

SolidWorks Flow Simulation:

SolidWorks® Flow Simulation yazılımı, akışkan akışını, ısı transferini ve akışkan kuvvetlerini, bu etkileşimler tasarımınızın başarısında kritik önemde olduğunda hızla ve kolayca simüle etmenizi sağlayan güçlü bir bilgisayarlı akışkan dinamiği (CFD) aracıdır. Tasarımlarınız üzerinde, akışkan ve termal davranışlarını simüle etmek için benzersiz bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

SolidWorks Plastics:

SolidWorks Plastics, plastik parça veya enjeksiyon kalıp seti tasarımlarınızdaki potansiyel kusurları tasarım sürecinin başlangıç safhasında kolaylıkla tespit etmenize ve gidermenize yardımcı olur. Binlerce ticari plastik malzemesini kapsar ve kaynak çizgileri, yüzey çöküntüleri, çok boşluklu düzenler ve yolluk dengeleme analizlerini içerir.

Share Button