SolidWorks Okul Paketi

Akademik Lisanslama

K12

Okul Lisansı (SolidWorks Edu Ed School)

Sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk, orta öğretim kurumları, kolejler, düz liseler ve meslek liseleri ve dengi okullar için geçerli lisanslama modelidir. SolidWorks Education Edition School License adlı lisans paketi içerisinde 60 adede kadar kuruluma izin veren Network lisansı ve Ev kullanım lisansları yeralır.

SolidWorks® Premium, eksiksiz 3 boyutlu ürün tasarım çözümüdür.

K12 Okul paketi diğer özellikler

Bedelsiz Update ve Upgrade:

SolidWorks® Edu Edition paketi, sadece akademik kullanımda sunulmak üzere; Upgrade ve Maintenance hizmetlerine ücretsiz olarak yer vermiştir. Satın alınan lisanslara ilave olarak 1 yıl süresince yeni sürümlere yükseltme ve teknik destek hizmeti ücretsiz sunulmaktadır.

Eğitsel Ders Materyalleri:

Paket kapsamında, lisanslarla birlikte gelen 120 den fazla interaktif anlatımlı video içeriği haricinde içerisinde akademisyenin ve öğrencilerin kullanımına sunulan hazır kaynak materyaller barındırmaktadır: Hazır Solidworks kaynak ders planı – Hazır Testler – Hazır Eğitmen notları – Hazır Power Point ders sunumları – Hazır Öğrenci çalışma rehberi – Hazır Proje müfredatları ve daha fazlası.

Ev Kullanım Lisansı:

Öğrenci ve Öğretmen ev Kullanım lisansı (Student Engineering Kit): Lisanslama yapılan kurum öğrencileri ve öğretmenleri için ev kullanım lisansıdır. SW Mühendislik Kitleri, lisanslama adedi kadar (200 adedi için +200 adet) kurulum imkanı sunar. Kişisel bilgisayarlara kurulum amaçlı tasarlanmıştır. Engineering Kit; diğer öğrenci ve öğretmen ev kullanım kitlerinden farklı olarak; SOLIDWORKS Premium, Simulation Premium, Flow Simulation & Sustainability yazılımlarının tamamını içermektedir.

Sertifikasyonu ve Sınav Merkezliği

Paket kapsamında lisanslanan okul, CSWA ve CSDA sertifikasyonları için normal şartlarda ücretli olan online akreditasyon sınavlarından ücretsiz yararlanır. Lisans adedi kadar birim eğitmen ve öğrenci için sücretsiz sınav hakkı verilmiştir. Yararlanılabilecek akreditasyon sınavları şunlardır:

CSWA Sertifikasyonu:

Öğretmen ve Öğrenciler için Certified SOLIDWORKS Associate sertifikasyonudur. CSWA Sertifikasyonu sınavı katılım ücreti SolidWorks® tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan katılımcılar Solidworks tarafından akredite sertifikasyon ile belgelendirilir. Sınav süresi 1 saattir. Minimum başarı yüzdesi %80’dir. CSWA sınav örneğine (http://www.solidworks.com/sw/docs/EDU_CSWA_Sample_Exam_2013_ENG.pdf) linkinden erişebilirsiniz.

CSDA Academic Sertifikasyonu

Öğretmen ve Öğrenciler için Certified SOLIDWORKS Design Associate SolidWorks Tasarımcısı akredite sertifikasyonudur. Sınavı katılım ücreti SolidWorks® tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan katılımcılar Solidworks tarafından akredite sertifikasyon ile belgelendirilir. Sınav süresi 3 saattir. Minimum başarı yüzdesi %70’tir.

CSWSA – FEA Sertifikasyonu:

Öğretmen ve Öğrenciler için Certified SOLIDWORKS Simulation Associate Sertifikasyonudur. Sınav katılım ücreti SolidWorks® tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan katılımcılar Solidworks tarafından akredite sertifikasyon ile belgelendirilir. Sınav süresi 2 saattir. Minimum başarı yüzdesi %70’dir.

CSWPA-DT Sertifikasyonu:

Öğretmen ve Öğrenciler için Certified SOLIDWORKS Çizim Araçları akredite sertifikasyonudur. Sınavı katılım ücreti SolidWorks® tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan katılımcılar Solidworks tarafından akredite sertifikasyon ile belgelendirilir. Sınav süresi 100 dakikadır. Minimum başarı yüzdesi %75’tir.

TECE Akreditasyonu:

Sadece Öğretmenler için geçerli Teknoloji (Technology Educator Competency Exam) akreditasyonudur. Temel Yetkilendirme sınavıdır. Başarılı olan eğitmenler TECE akreditasyonuna sahip olurlar.

SW Accredited Educator Sertifikasyonu:

SolidWorks eğitmen Akreditasyon sertifikasıdır. Sadece Öğretmenlerin yararlanabildiği akreditasyon modelidir. CSWA ve TECE sınavlarından başarılı olmuş eğitmenler bu sertifikasyona doğrudan hak kazanırlar.

Share Button