ADOBE SYSTEMS ürünleri ile tanışın!

Adobe, dünya genelinde fikir ve bilgi etkileşiminde çığır açıyor.  Müşterilerine etkileyici içerikler ve uygulamalar oluşturmaları için yardımcı olmanın yanı sıra iş potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlıyor. Her türlü ortam ve aygıt için etkileyici dijital deneyimleri her yerde ve her zaman daha değerli etkileşimlere dönüştürüyor.

Adobe hakkında kısa bilgiler

Kuruluş
Aralık 1982 yılında Charles Geshke ve John Warnock tarafından kuruldu.

İsminin Anlamı
Adobe adını California Los Altos’daki Adobe adlı dereden alıyor.

Merkezi
San Jose, California, USA

Çalışan Sayısı
Dünya genelinde toplam 8,660 çalışanı bulunmakta

Pazardaki Varlığı

Adobe gelirinin yarısından fazlası Amerika dışı ülkelerde gerçekleşmekte.
Adobe Reader yazılımı 32 dilde dağıtılmakta ve dünya üzerindeki bilgisayarların %80’inden fazlasında hali hazırda kullanılmakta.
PDF/Archive, PDF/X ve PDF/E formatları uluslararası standartlar içerisinde yer edinmiştir. PDF formatı 1993 yılında Adobe tarafından yaratılmış bir standarttır ve şu anda ISO (ISO32000) standardı olarak kullanılmaya başlanmıştır.  Adobe Flash Player yazılımı dünya üzerindeki bilgisayarların %98’inde hali hazırda kurulu durumdadır.
Adobe Dreamwaever yazılımı kullanan kişi sayısı 5 milyon’un üzerindedir.
Adobe Photosop yazılımı, kreatif profesyonellerin %90’ından fazlası tarafından kullanılmaktadır.
Adobe şirketine bağlı Omniture firması Servis tabanlı Yazılım kategorisinde dünya lideridir ve her üç ayda bir yapılan ölçümlemede 1 trilyondan fazla kullanıcı etkileşimi bulunmaktadır.
Web üzerinde yayınlanan videoların 75’inden fazlası Adobe Flash Player yazılımı ile izlenmektedir.

Kliksoft, Adobe Systems başlığı altında Ticari Lisanslama, Akademik Lisanslama ve sunucu ürünleri uygulama geliştirim akreditasyonlarına sahiptir. Adobe Systems başlığı altında şu ürünler için lisanslama hizmeti vermektedir.