SANAL SINIF, WEB SEMİNERLERİ VE E-ÖĞRENME PLATFORMU ADOBE CONNECT İLE TANIŞIN!

Adobe Connect Professional, tümleşik bir e-öğrenme platformu ve sanal toplantı çözümüdür.

Macromedia firması 2003 yılında Presedia firmasını satın alarak Presedia firmasına ait Presedia Publishing System yazılımını Macromedia Breeze adıyla yeniden isimlendirerek geliştirmiştir. Adobe firmasının Aralık 2005 yılında Macromedia firmasını satın almasıyla ürün Adobe Connect Pro adıyla lanse edilmiş, çekirdeğindeki Flash® Media Server uygulaması optimize edilerek ürünün yayınlama özellikleri geliştirilmiştir.
Adobe Connect Professional yüksek etkili sunum ve e-öğrenme sunucu uygulamasıdır.

Senkron (zaman bağımlı, mekan bağımsız) ve asenkron (zaman ve mekan bağımsız) uygulamaları gerçekleştirmek üzere; Meeting, Training ve Events ana başlıklı modülleri olan Adobe Connect Professional, geleneksel e-öğrenme uygulamalarının tamamını bünyesinde barındırmaktadır. Adobe Connect’le hem asenkron hem de senkron modülleri olan tam bir iletişim platformuna sahip olursunuz.  Akademik Kurumlar tarafından uzaktan eğitim aracı olarak kullanılan Adobe Connect Pro; Ticari kurumların eğitim süreçlerinde de konumlandırılabilir esnek arayüz teknolojisine sahiptir.

Bu platform, daha zengin ve yüksek görselliğe sahip içeriklerle hızlı eğitimlerle, online satış sunumları ve planlı etkinlik imkanlarıyla ve zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan web konferans özellikleriyle, hem eğitim, hem satış ve pazarlama hem de dahili iletişim alanlarında kullanılabilir.