TECHSMITH firmasının üstün codec teknolojisi ve ünlü yazılımları ile tanışın!

1987 yılında kurulan Techsmith firması Ekran Yakalama ve ekran kaydı yazılımı konularında dünyanın bir numaralı tedarikçisi konumundadır.

Kurulduğu yıllarda Windows işletim sistemi için yazılım geliştiren şirket, 1991 yılında ekran yakalama araçları pazarına Snagit adlı yazılımı ile giriş yapmıştır. Snagit yazılımı hızlı bir şekilde kulaktan kulağa pazarlama harikası haline gelmiştir. günümüzde dünya üzerinde 7 milyon Snagit kullanıcısı bulunmaktadır.

Techsmith Snagit’ten sonra 1999 yılında Camtasia ürününü piyasaya sunmuştur. O yıllarda video yakalama olgusu gelişmekte idi ve daha çok donanım tabanlı çözümler ön plandaydı. Yazılım çözümlerinin video yakalama cephesinde ağırlık kazanması o dönem için güç bir olguydu. Camtasia ürününün kritik bir parçası olan TSCC (Techsmith Ekran Yakalama Codeği) kayıpsız sıkıştırma özelliği ile ön plana çıkmaya başladı. Camtasia ürünü 2002 yılında Camtasia Studio adını alana kadar iki büyük sürüm değişimi yaşadı. Camtasia, Studio ismi ile birlikte Recorder, Producer ve Player alt modüllerini kullanıcıları ile buluşturdu. MenuMaker ve Effects modülleri ise ürün pakedine daha sonra eklendi.

2004 Mart’ında Techsmith firması Morae ürününü piyasaya sürdü. Morae yazılımı pazara sunulacak herhangi bir ürünün kullanıcı deneyimlerini kaydedip, analizleyen ve paylaşan dünyadaki ilk uygulamaydı. bugün Morae kendi segmentinde pazar lideri konumunu açık ara sürdürmektedir.