Adobe Captivate, Adobe firmasının ekran görüntülerini yakalayarak interaktif sunumlar, asenkron ders materyalleri, eöğrenme nesneleri, demostrasyon ve simülasyon uygulamasıdır.

Adobe Presenter; Microsoft powerpoint yazılımı ile birlikte çalışan interaktif raporlanabilir içerik hazırlama ve yayınlama yazılımıdır. Teknik deneyim gerektirmeden mevcut powerpoint sunumlarının ses, video görüntüsü, test, anket uygulamaları ile zenginleştirilerek öğrenim yönetim sistemlerinin raporlayabileceği SCORM dosya çıktısı hazırlar.

Adobe Flash Professional web uygulamaları, oyunlar, filmler, çeşitli aygıtlar ve mobil aygıt platformları için içerik üretimi amacı ile konumlandırılan bir multimedya yazarlık yazılımıdır. 2B

Adobe Dreamweaver bir web sayfası yaratma ve geliştirme uygulamasıdır. HTML web siteleri ve mobil uygulamalar oluşturma ve düzenlemeye yönelik kolay anlaşılır görsel bir arabirim sunar.

Adobe Photoshop, Adobe firmasının popüler görüntü düzenleme uygulamasıdır. Fotoğraf ve görsellerin biçinlendirilmesi, iyileştirilmesi, baskıya ve webe hazır hale getirilmesi süreçlerini tamamlar.

Adobe Acrobat Professional, PDF oluşturma yazılımıdır. Çeşitli dosya formatlarının PDF’e dönüştürülmesi ve PDF formatından çeşitli dosya formatlarına geri dönüştürüm amaçlı kullanılır.

Adobe Audition dijital ses işleme yazılımıdır. Sesin temizlenmesi, düzeltimesi, ve oluşturulması işlemlerini gerçekleştirir.

Share Button