Zodiac botlar SolidWorks ile tasarlanıyor.

Yarı sert bot tasarımı ve üretimi alanında dünya lideri Zodiac Hurricane Technologies Inc. firması pazar lideri Zodiac Hurricane botlarının tasarımında SolidWorks yazılımlarını kullanmaktadır.  1896 yılında kurulan Zodiac Hurricane firması donanma sınır güvenliği, arama ve kurtarma, liman devriyesi amaçlı askeri ve profesyonel amaçlı görevlerde kullanılmak üzere bot üretimi konusunda uzmanlaşmıştır.

 

Zodiac Hurricane firması mühendislik Müdürü Xhevit Burnaci “Zodiac Hurricane olarak, üretim süreçlerimizi hızlandırmak amacı ile üç boyutlu bir parametrik modelleme aracına geçme kararı almıştık. Özellikle farklı müşteriler için özel bot üretirken esnekliğimizi ve verimliliğimizi artırmayı amaçlıyorduk. Zodiac Hurricane ürün geliştirme açısından ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşıladığı için SOLIDWORKS’ü tercih ettik.Ürün verimini artırarak, artan müşteri talebine cevap verme ihtiyacı duyan, tamamen özel bot üretimine odaklanmış bir şirketiz. SOLIDWORKS hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı oldu” diyor.

Burnaci “Özel tasarımlarımızın tamamında kullandığımız çok sayıda farklı bileşen var.” diyor. “Farklı bot tasarımları için bu parçalar üzerinde küçük değişiklikler yapılması gerekiyor. SOLIDWORKS tasarım konfigürasyonları, uzunluk, kalınlık ve özellik değişiklikleri yaparak süreci hızlandırıyor. Eksiksiz bir parça ve tasarım konfigürasyonu kitaplığı ile özel bir tasarım oluşturmak için yapılandırılabilir parçaların en doğru kombinasyonunu seçerek modüler bot tasarımını hızlı bir şekilde oluşturabiliyoruz.”

 

 

 

 

Share Button