Kliksoft, web konferans, webinar ve sanal sınıf ihtiyaçlarınız için bütünleşik Adobe Connect çözümlerini önerir.

Kurumların farklı mekanlarda, aynı anda gerçekleştirecekleri eğitim ve toplantı ihtiyaçları için sanal sınıflar kullanılmaktadır.

Kliksoft; Sanal sınıf ve sanal seminer teknolojisi olarak Adobe Connect’i önermekte başarısı kanıtlanmış bu teknoloji için proje desteği vermektedir. Türkiye’de 2004 yılından beri bir çok kurum ve kuruluşta aktif olarak kullanılan bir sanal sınıf, öğrenim yönetim sistemi ve web konferans platform uygulaması olan Adobe Connect (eski adı Macromedia Breeze) platformu için şu hizmetleri sunar:

 • Projelendirme

 • Lisanslama

 • Kurulum ve Uyarlama

 • Entegrasyon ve API Geliştirme

 • Eğitim

 • Periyodik teknik destek

Adobe Connect, dünyanın en büyük 5 yazılım devinden biri olan Adobe’nin zengin internet uygulamalarında geldiği en son noktadır. Adobe Connect uzaktan eğitim platformu, bir sanal oturum uygulama platformudur.

Sadece internet yardımı ile kullanıcı ve sunumcu tarafında herhangi bir yazılım gerektirmeden mekân bağımsız sanal toplantılar ve sanal sınıf oturumları gerçekleştirmeyi sağlar. Başlıca özelliklerini sizler için sıraladık;

Katılım türüne göre genel katılıma açık yada sadece kayıtlı katılımcıların odaya kabul edilebildiği güvenli katılımcı yönetimi özellikleri

Ses ve görüntünün ayrı kanallardan aktarılarak sadece ses, sadece görüntü yada hem ses hem görüntü aktarımının kolaylıkla yönetimini sağlar. Gelişmiş mikrofon ayarları, yankı önleme fonksiyonu, ses ayarı sihirbazı gibi kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği optimizasyon ayarlarına sahiptir.

görüntü aktarımında konuşan kişinin görüntüsünün ön planda gözükmesi yada tüm konuşmacıların ızgara görünüm düzeninde eşit kamera boyutlarında yer alması gibi gelişmiş canlı yayın özellikleri sunar.

ppt, pptx, swf, jpg, flv, mp4, pdf, mp3 gibi içeriklerin sanal oturum içerisine yüklenerek katılımcılara sorunsuz bir oturum deneyimi sunar. Yüklenen içeriklere sunucu tarafındaki içerik kütüphanesinden erişilebilir.

Sanal oturum esnasında eğitmen kendi bilgisayar ekranını oda içerisinde uygulama bağımsız paylaştırabilir.

Adobe Connect oturum açma ekranları, sanal sınıf ve sanal toplantı odaları ve yönetim ekranları tamamen özelleştirilebilir.

Adobe Connect beyaz tahta uygulaması içerisinde Adobe’nin endüstri standartı olmuş Photoshop ve illustrator gibi yazılımların izlerine rastlamak mümkündür. Creative Cloud tasarım uygulamalarındaki farklı fırçe ve kalem özellikleri, katman düzeninde çalışma gibi özellikler Adobe Connect sanal oturumunda yer alan beyaz tahta üzerinde deneyimlenebilmektedir.

Adobe Connect içerisinde Anlık oylama bölmesi eklenebilmektedir. bu bölme içerisinde çoktan seçmeli, birden çok yanıtlı yada kısa cevaplı anketler hazırlanabilir. geri bildirimler raporlanabilir.

Adobe Connect oturumlarının tamamı kaydedilebilir özelliktedir. oturum tamamlandığı anda kayıt izlenmeye hazırdır. kayıtlar isteğe bağlı ek araçlara ihtiyaç duymadan Connect üzerinde montajlanabilir.

Adobe Connect odalarında breakout rooms özelliği sayesinde alt odalar oluşturulabilir. Ana toplantı odasından bu alt odalara katılımcıları dağıtarak grup çalışmaları yaptırılabilir.

Oturum yöneticisi sanal oturum içerisinde herhangi bir katılımcıya yönetici yada eğitmen rolü verebilir. bu şekilde herhangi bir katılımcının sunum yapması sağlanabilir.

Akıllı tahta, doküman kamerası gibi cihazlar bilgisayarlarla entegrasyonları sürecinde birtakım yazılımlar kullanır. bu yazılımların Adobe Connect oturumu içerisinde uygulama paylaşımı özelliğini kullanarak paylaştığımızda bu cihazları oturum içerisinde kullanabilir, katılımcılara farklı deneyimler yaşatabilirsiniz.

Adobe Connect Mobile uygulaması hem android hemde ios uygulama karketlerinden ücretsiz indirilebilmektedir. Katılımcılar yada sunumcular, bu uygulama sayesinde sanal oturumlara sorunsuzca katılabilirler.

Adobe Connect sanal oturumlar dışında asenkron içeriklerin yönetiminde de rol alır. Asenkron modülü, eğitmenlerin teorik ders içeriklerini herhangi teknik bir bilgi olmadan platform üzerinde seslendirilmiş olarak yayınlamalarına ve raporlamalarına olanak tanır. Adobe Connect asenkron uygulamalar ile şunları yapabilirsiniz;

 • Sesli, video içerikli interaktif içerikler oluşturma
 • Kurs yada müfredat programları yaratma
 • Anket, Test, Sınav hazırlama ve uygulama
 • Kursların ve müfredatların belirli gruplarla ilişkilendirilmesi
 • Öğrenim yönetim süreçlerinin raporlanması

Kliksoft, sanal sınıf ve web seminer ihtiyaçlarına yönelik olarak, doğru modül ve lisanslama tercihinin tespiti, projelendirme ve kurumsal kotasyon hazırlama, lisans tedariği, Adobe Connect uygulama sunucusu, ve ilgili veri tabanı kurulumları, çevre uygulamalarla entegre edilmesi, yönetici ve kullanıcı
eğitimlerinin verilmesi, uygulama sunucusunun ve veritabanının periyodik bakım hizmetleri ile ürün upgrade ve update hizmetleri başlıklarında çözüm
sunmaktadır.

Adobe Connect Technical Account Manager (TAM) destek programı, Kliksoft tarafından Adobe Connect onpremise sunucuları için verilen 12 aylık bakım anlaşmasıdır. ACIM (Adobe Connect Instant Monitoring – Powered by Kliksoft) uygulaması sayesinde Kliksoft Adobe Connect sunucularının anlık kaynak ve donanım yeterliliklerini monitörler ve gerekli teknik gereksinimleri belirler. İşlemci, sabit disk performansı, RAM performansı, bant genişliği, sistem kesintileri ve bağlantı sayıları loglanarak rapor halinde sunulmaktadır.

Neden Adobe Connect öneriyoruz?