Kliksoft, video eğitim ve yardım içerikleri, yazılım demoları ve her türden ürün tanıtım videoları için Camtasia Studio tedariği sağlamaktadır.

TechSmith firması tarafından geliştirilen Camtasia Studio, komple bir çözüm paketidir. Bir ekran kaydı alma (screencast) uygulaması ve bir video düzenleme uygulamasından oluşur.

Camtasia’nın ekran kayıt uygulaması, Windows ve Mac’te profesyonel görünümlü videolar kaydetmeyi ve oluşturmayı kolaylaştırır. Bilgisayar ekranında yapılan işlemleri video dosyasına dönüştürebilen program, kullanıcıların ses veya kamera görüntülerini de kaydedebildiği gibi sıfırdan video projeleri oluşturmaya da izin verir.

İster deneyimli olun, ister yeni başlayın, Camtasia Studio yüksek kaliteli içerikler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları verir.

CAMTASIA STUDIO ’NUN ÖZELLİKLERİ

Ekran Görüntüsü Kaydetme

Camtasia Studio’nun ekran kayıt uygulamasını kullanarak ekran görüntülerinizi kolaylıkla kaydedebilirsiniz.

Kayıt ayarlarını özelleştirebilir; dilerseniz tam ekran kayıt alabilir, dilerseniz ekran üzerinde kendi belirleyeceğiniz bir alanın kaydını alabilirsiniz.

Video Düzenleme

Camtasia Studio’nun video düzenleme uygulamasını kullanarak kaydettiğiniz videolar üzerinde değişiklikler ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Camtasia Studio’da da – endüstri standardı tüm video editörlerinde olduğu gibi – bir zaman çizelgesiyle çalışır ve çizelde üzerinde ekran kayıtlarınızı, dışarıdan aktardığınız ses video kliplerinizi, grafik dosyalarınızı düzenleyerek profesyonel video montaj çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Video düzenleme uygulamasını kullanarak sıfırdan vieo montaj projeleri de oluşturabilirsiniz.

Hareketli Metinler ve Konuşma Balonları

Videonuzdaki önemli ayrıntıları belirtmek için metin kutuları ve ve konuşma balonları şeklinde ek açıklamalar ekleyebilir, bunları özelleştirebilir ve animasyonlar yardımıyla hareketlendirebilirsiniz.

Metin kutularının renklerini, boyutlarını ve konularını tutamaçlar yardımıyla değiştirebilir, içlerindeki metinlerin yazıtiplerini, renklerini ve daha birçok metin özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Yayınlama Seçenekleri

Camtasia Studio, çok sayıda dışa aktarma seçeneği sunar. Projelerinizi bilgisayarınıza bir video dosyası olarak kaydedebileceğiniz gibi YouTube, Vimeo ve Google Drive gibi bir hesap gerektiren web servislerine de yükleyebilirsiniz.

Biten projelerinizi ZIP dosyası olarak dışa aktarabilir; projede kullanılan tüm medyayı tek bir dosyada toplayabilirsiniz. Böylece, projeyi bir sonraki kullanışınızda tüm orijinal medyaya sahip olursunuz.

Ses Düzenleme

Camtasia Studio’nun video editörünü yalnızca ses düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Masaüstünüzdeki ses dosyalarını Camtasia Studio ile açıp düzenleyebileceğiniz gibi bir video dosyasındaki sesi de görüntüden ayırıp bağımsız olarak düzenleyebilirsiniz.

Sesleri de video görüntüleri gibi kırpabilir, genliklerini zamana bağlı artırıp azaltabilir, efektler kullanarak zenginleştirebilirsiniz.

CAMTASIA STUDIO’NUN AVANTAJLARI
  • Öğrenmesi çok kolaydır.
  • Büyük bir bütçeye ihtiyacınız yoktur.
  • Profesyonel video düzenleme becerileri gerektirmez.
  • İşe sadece bir şablonla başlayabilirsiniz.
Share Button