Kliksoft, 3D fabrika simülasyon yazılımı Factory I/O’nun Türkiye’de akademik ve ticari kurumlara satışını gerçekleştirir.

Factory I/O, endüstriyel otomasyon eğitimi (PLC eğitimi) için geliştirilmiş devrim niteliğinde bir 3D fabrika simülasyon yazılımıdır. Fabrikalarda imalat hatlarının veya makinelerin kontrolü gibi işlevlerin denetiminde kullanılan ve PLC (Programmable Logic Controller) adı verilen cihazların yalnızca bir bilgisayar kullanılarak simüle edilmesine olanak sağlar.

Yazılım, kullanıcı dostu bir arayüze ve aynı derecede kolay bir kullanıma sahip şekilde tasarlanmıştır. Yaygın kullanılan bir dizi endüstriyel parçadan yararlanarak hızlı ve kolay bir şekilde sanal bir fabrika oluşturmaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, birçok başka teknolojinin yanı sıra mikrodenetleyiciler, SoftPLC ve Modbus ile birlikte de kullanılabilir.

Kliksoft, on yıldan fazla bir süredir simülasyon yazılımları üzerinde çalışan Real Games firmasının yetkili satıcısıdır. Firmanın lokomotif ürünlerinden Factory I/O’nun akademik kurumlara, kamu kurumlarına ve özel sektör kuruluşlarına satışını gerçekleştirmektedir.

FACTORY I/O’NUN ÖZELLİKLERİ

20’den Fazla Hazır Sahne

Factory I/O, gerçek dünyaya ait denetim görevlerini uygulamak maksadıyla tipik endüstriyel uygulamalardan ilham alan 20’den fazla sahne sunar. Bir sahneyi olduğu gibi veya yeni bir proje için başlangıç noktası olarak kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Parça Kütüphanesi

Factory I/O, sensörler, konveyörler, asansörler, istasyonlar ve başka birçok unsurun dâhil olduğu bir endüstriyel parça kütüphanesi sunar. Bu kitaplıktan yararlanarak sanal bir fabrika oluşturabilirsiniz.

Kişisel Senaryo Oluşturma

Factory I/O’nun akıllı düzenleme araçları 3D sahne oluşturmayı rahat ve doğal bir deneyim haline getirir. Endüstriyel parça kütüphanesini kullanarak kendi eğitim senaryolarınızı oluşturabilirsiniz.

Dijital ve Analog Giriş/Çıkış

Birçok endüstriyel parça dijital ve analog Giriş/Çıkış içerir. Örneğin, bir konveyörü başlatmak ve durdurmak için dijital değer, öğeleri tartmak ve sıvıların seviyelerini kontrol için analog değer kullanabilirsiniz.

Giriş/Çıkış Sürücüleri

Factory I/O, PLC, SoftPLC, PLC simülatörleri, Modbus ve diğer birçok teknoloji ile arayüz oluşturmak için sürücüleri kullanır. Simülatörün her sürümü, belirli bir teknoloji için bir sürücü paketi içerir. Yani Allen-Bradley Sürümü, Siemens sürümü, vs.

Sorun Giderme

Sensörlerde ve aktüatörlerde Always On (Daima Açık) ve Always Off (Daima Kapalı) arızalarını kolayca tespit ederek sorun giderme rutinlerini uygulayabilirsiniz.

Öğretici Modu

Öğretici parolası kullanarak bazı seçenekleri kilitleyebilirsiniz. Öğrenicileri, kısmen oluşturulmuş sistemleri tamamlamaları ve arızaları bulmaları için zorlayabilirsiniz.

Kolay Entegrasyon

Factory I/O uygulamasını mevcut eğitim ekipmanlarınız ile kolayca entegre edebilirsiniz. Siemens PLC ve Allen-Bradley PLC cihazlarınızı Ethernet kullanarak takıp çalıştırabilirsiniz. Diğer markalar arabirim kartları ve kablolama gerektirebilir.

FACTORY I/O’NUN AVANTAJLARI
  • Bir lisans, 20’den fazla kullanıma hazır endüstriyel uygulama içerir.
  • Bütün bir sınıfa aynı anda öğretebilir.
  • Tüm PLC markaları ve en yaygın otomasyon teknolojileri ile çalışır.
  • Yalnızca 600MB disk alanı gerektirir.
  • Herhangi bir yere taşınabilir.
  • Öğrenciler sanal fabrikalarını risk almadan deneyebilir, düzenleyebilir ve değiştirebilir.
  • Simülasyon yazılımlarının en doğal özelliğine sahiptir: AŞINMAZ.
Share Button