Kliksoft, endüstri standardı teknik ve mesleki dokümantasyon ve eğitim içerikleri için Adobe Technical Communication Suite önerir.

Adobe Technical Communication Suite, Adobe firması tarafından teknik iletişimciler, yardım dosyası yazarları, öğretim tasarımcıları ve e-Öğrenim içerik geliştiricileri için üretilmiş bir uygulama yazılım paketidir. Dünya çapında 20 binden fazla şirket ve 60 binden fazla kullanıcı tarafında kullanılmaktadır.

Adobe Technical Communication Suite, kullanıcıların teknik dokümantasyondan bilgitabanlarına, çevrimiçi yardım sistemlerinden e-Öğrenme içeriklerine pek çok içeriğin bilgilerini düzenlemelerine, yönetmelerine ve yayınlamalarına olanak sağlar.

Adobe Technical Communication Suite, içeriklerinizi sıra dışı deneyimlere dönüştürebilmeniz için size 5 farklı uygulama sunar:

  • Adobe FrameMaker ile XML tabanlı olsun olmasın tüm uzun ve karmaşık teknik dokümanlarınızı baskı formatında oluşturabilirsiniz.
  • Adobe RoboHelp ile yine tüm uzun ve karmaşık teknik ve mesleki içeriklerinizi XHTML formatında oluşturup bilgitabanı (bilgi bankası) veya çevrimiçi yardımformatlarında kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.
  • Adobe Captivate ile – teknik ve mesleki konularda – duyarlı e-Öğrenme içerikleri (dersler, testler vb.) oluşturabilir ve farklı formatlarda çıktı alabilirsiniz.
  • Adobe Acrobat DC ile paylaşılan PDF incelemeleriyle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapın.
  • Adobe Presenter ile – teknik ve mesleki konularda – slayt tabanlı e-Öğrenme içerikleri oluşturabilir ve bunu yaparken Microsoft PowerPoint uygulamasının tüm güçlü özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

ADOBE TS UYGULAMALARI

Adobe FrameMaker

Adobe FrameMaker, yapılandırılmış (structured) belgeler de dâhil olmak üzere uzun ve karmaşık dokümanları oluşturmak ve düzenlemek için geliştirilmiş çok güçlü bir kelime işlem uygulamasıdır. Teknik yazarların ve teknik iletişimcilerin uzay, havacılık, savunma, ilaç ve benzeri büyük ölçekli endüstrilerde geliştirilen ürünler için hem standartlara hem de çeviriye uygun belgeler oluşturmalarını sağlar.

Adobe FrameMaker, Adobe InDesign ile karıştırılmamalıdır. Temel olarak teknik ve mesleki dokümanları S1000D ve S2000M gibi uluslararası standartlarda oluşturmak ve düzenlemek için kullanılır. Ayrıca, XML ve DITA tabanlı yapılandırılmış belgeler oluşturmak için de gerekli araçlara sahiptir.

Adobe RoboHelp

Adobe RoboHelp, en başta Windows için yardım dosyaları oluşturma (HAT) aracı olarak geliştirilmiş bir XHTML editörüdür. Artık MacOS sürümü de bulunan uygulama, bilgitabanları ve çevrimiçi yardım sistemleri oluşturmak için kullanılır. Sohbet robotlarını, arama sonuçlarında öne çıkan snippet’leri ve daha fazlasını beslemek için mikro-içerik oluşturmakta da kullanılır.

Adobe FrameMaker ile oluşturulan baskı projeleri Adobe RoboHelp projelerine, Adobe RoboHelp ile oluşturulan web projeleri Adobe FrameMaker projelerine kayıpsız biçimde dönüştürülebilir.

Adobe Captivate

Adobe Captivate, bir e-Öğrenme içerik geliştirme uygulamasıdır. Slayt tabanlı konu anlatımları, testler ve anketler, video demoları, interaktif yazılım simülasyonları, video tabanlı diyalog simülasyonları, sanal gerçeklik projeleri ve daha birçok farklı eğitim projesi oluşturmayı sağlar.

Adobe Captivate, teknik bilgi gerektirmeyen bir uygulama olduğundan kurumsal kaynak planlama yazılımlarından bankacılık yazılımlarına dek pek çok kurumsal yazılımın ekran eğitimlerini hazırlamada büyük kolaylık ve hız sağlar.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat, uygulama yazılımları ve web servisleri içeren bir ürün ailesinin adıdır.

Bu ailenin bir üyesi olan Adobe Acrobat DC, PDF belgelerini yönetmek ve düzenlemek için kullanılan lisanslı bir uygulamadır. Farklı formatlardan PDF’e ve PDF’ten faklı formatlara belge dönüştürmeyi de sağlar. Taranmış belgelerde optik karakter tanıma (OCR) ve daha birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

Adobe Presenter

Adobe Presenter, slayt tabanlı ders içerikleri oluşturmayı sağlayan bir e-Öğrenme içerik geliştirme uygulamasıdır. Microsoft PowerPoint eklentisi olarak çalışır ve PowerPoint’in tüm gelişmiş özelliklerini kullanarak dersler ve testler oluşturmayı sağlar.

Share Button