URL Lisans (University Research License)

Sadece yüksek öğretim kurumları için geçerli bu lisans tipinde yurtiçi yada yurtdışı destekli araştırma projeleri için ARGE amaçlı prototip tasarımı için kullanıma özelleştirilmiş lisans türüdür. Diğer akademik lisanslardan farklı olarak URL ürünleri tekil olarak lisanslanmaktadır. URL lisanslarında bir yıl süreli update upgrade paketi subscription başlığı altında ayrı olarak lisanslanmaktadır.

SolidWorks URL lisanslama için uygun olan lisans tipleri şunlardır:

SolidWorks Premium URL: SolidWorks® Premium, eksiksiz 3 boyutlu ürün tasarım çözümüdür. Karmaşık parça ve montaj modelleme, üretim çizimi oluşturma, veri yönetimi, çevresel etki değerlendirmesi özelliklerinin yanı sıra hareket etme yeteneği, akış, yapı ve tolerans yığılma simulasyonları ve optimizasyonları için araçlar sunar. Üniversite Araştırma Lisans programı ile makaleniz  ve araştırma konunuz için uygun endüstriyel tasarımları üretim esaslarına uygun düzende hazırlarsınız.

SolidWorks  Simulation Premium URL : SolidWorks® Simulation Premium, parçaların ve montajların görsel testlerini ve analizlerini gerçekleştirebildiğiniz araçları sunar. Temas eden parçalar arasında, sürtünme dahil kuvvetleri ve stresleri değerlendirin. Taşıma yükleri, kuvvetler, basınçlar ve torklar uygulayın. Cıvataları, pimleri, yayları ve yatakları modellemek için bağlayıcılar veya sanal bağlantı elemanları kullanın. Zaman içinde stres, yer değiştirme, hız ve ivmeyi; ayrıca stres, yer değiştirme, hız ve ivme için RMS ve PSD değerlerini inceleyin.

SolidWorks Sustainability URL: SolidWorks Sustainability, bir ürünün üretimi, kullanımı ve atılması sırasındaki çevresel etkisini ölçmek için geliştirilmiş, kullanımı basit yaşam döngüsü değerlendirme aracıdır. Çevresel olarak daha bilinçli ürün tasarım tercihleri yapılmasına yardımcı olur. Sürdürülebilir tasarım önündeki geleneksel engelleri ortadan kaldırarak, sürdürülebilirliği ilk kez tasarım sürecinizin bir parçası haline getirmektedir.

SolidWorks Flow Simulation URL: SolidWorks® Flow Simulation yazılımı, akışkan akışını, ısı transferini ve akışkan kuvvetlerini, bu etkileşimler tasarımınızın başarısında kritik önemde olduğunda hızla ve kolayca simüle etmenizi sağlayan güçlü bir bilgisayarlı akışkan dinamiği (CFD) aracıdır. Tasarımlarınız üzerinde, akışkan ve termal davranışlarını simüle etmek için benzersiz bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

SolidWorks Plastics URL: SolidWorks Plastics, plastik parça veya enjeksiyon kalıp seti tasarımlarınızdaki potansiyel kusurları tasarım sürecinin başlangıç safhasında kolaylıkla tespit etmenize ve gidermenize yardımcı olur. Binlerce ticari plastik malzemesini kapsar ve kaynak çizgileri, yüzey çöküntüleri, çok boşluklu düzenler ve yolluk dengeleme analizlerini içerir.

Share Button