Kliksoft, yaratıcılığınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak amacıyla dünyanın en iyi yaratıcı uygulama yazılımlarını bir araya getiren Adobe Creative Cloud paketini sunar.

Adobe Creative Cloud, kullanıcılarına dijital fotoğrafçılık, grafik tasarımı ve masaüstü yayıncılık, web tasarımı ve uygulama geliştirme, dijital ses ve video düzenleme, üç boyutlu tasarım ve artırılmış gerçeklik, yanı sıra sosyal medya uygulamalarının yer aldığı geniş bir uygulama koleksiyonu sunan zengin bir yazılım paketidir.

Adobe Creative Cloud uygulamaları, İnternet üzerinden aylık ve yıllık abonelik hizmeti şeklinde sunulur. Yazılım herhangi bir bilgisayara indirilir, kurulur ve lisans (abonelik) geçerli olduğu sürece kullanılabilir. Yazılımlara gelen güncellemeler de söz konusu aboneliğe dâhildir.

Adobe Creative Cloud koleksiyonu 20’den fazla fotoğrafçılık, video, tasarım, web, kullanıcı deneyimi ve sosyal medya uygulamasının yanı sıra renk paletleri, font aileleri, iş birliğine yönelik muhtelif araçlar ve çok daha fazlasını içerir.

Adobe Creative Cloud paketi, 20’den fazla yaratıcı uygulama içerir.

ADOBE CC UYGULAMALARI

Adobe Bridge

Adobe Bridge, bir dijital varlık yönetimi (DAM) uygulamasıdır. Sunucu tabanlı dijital varlık yönetimi uygulamalarının aksine masaüstünde çalışır. Dijital varlıkları yönetmeyi, meta verilerini düzenlemeyi ve dosyalar üzerinde çok temel düzenlemeler gerçekleştirmeyi sağlar.

Google Drive veya benzeri bulut depolama servislerine ait masaüstü sürücüleri kullanarak bulut üzerindeki paylaşımlı klasörlerinize Adobe Bridge ile erişmeniz de mümkündür.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop, Adobe firmasının geliştirdiği, dünyanın en popüler dijital görüntü işleme uygulamasıdır. Piksek tabanlı bir uygulama olmasına karşın vektörel araçlar da barındırır. Tüm sektörlerde endüstri standardı haline gelen Adobe Photoshop, çoklu katmanları, farklı türde maskeleri, alfa kompozisyonlarını, RGB-CMYK renk modlarını ve spot (ekstra) renkleri destekler.

Adobe Photoshop, sınırlı da olsa olsa üç boyutlu grafik ve video düzenleme yeteneklerine de sahiptir. Ayrıca, 3D yazıcılar ile uyumludur ve bu donanımlar için 3D baskı üretir.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, Adobe firmasının Windows ve MacOS sistemler için geliştirdiği, endüstri standardı hâline gelmiş vektörel bir çizim ve illüstrasyon uygulamasıdır.

Adobe Illustrator, AI, SVG, EPS ve PDF dosya biçimlerini kullanır. Adobe Photoshop ve Adobe InDesign ile de bütünleşik çalışır. Grafik tasarımı, masaüstü yayıncılık ve ticari baskı işleri için vazgeçilmez bir uygulamadır.

Adobe Illustrator, yaratıcı görseller oluşturmak isteyen tasarımcılar ve sanatçılar için de doğru bir tercihtir.

Adobe InDesign

Adobe InDesign, en gelişmiş sayfa tasarımı ve kelime işlem araçlarını bir araya getiren bir masaüstü yayıncılık uygulamasıdır. Baskı dışındaki mecralar için de çıktı üretebilmektedir.

Adobe InDesign, birçok sektörde broşür, katalog, kitap, dergi, gazete, sözlük ve ansiklopedi gibi farklı büyüklüklerdeki çok sayfalı baskı işlerinin tasarlanması konusunda masaüstü yayıncılarının en temel aracıdır.

Adobe InCopy

Adobe InCopy, Adobe InDesign dosyalarını düzenlemeyi sağlayan profesyonel bir kelime işlem uygulamasıdır. Adobe InDesign basılı materyallerin tasarımı için, Adobe InCopy ise daha ziyâde düzenlenmesi için kullanılır.

Adobe InCopy, editörlerin tasarıma da içeriğe de kendilerine verilen yetki bazında müdahale etmelerine izin verir. Kelime işlem araçlarına ve değişiklikleri izlemek için araçlara sahiptir.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat, uygulama yazılımları ve web servisleri içeren bir ürün ailesinin adıdır.

Bu ailenin bir üyesi olan Adobe Acrobat DC, PDF belgelerini yönetmek ve düzenlemek için kullanılan lisanslı bir uygulamadır. Farklı formatlardan PDF’e ve PDF’ten faklı formatlara belge dönüştürmeyi de sağlar. Taranmış belgelerde optik karakter tanıma (OCR) ve daha birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

Adobe Audition

Adobe Audition, dijital düzenleme ve çok kanallı miksleme yapabilen dijital ses iş istasyonu (DAW) uygulamasıdır. Ses içeriği düzenlemek ve karıştırmak için çok kanallı, dalga biçimi ve spektral görüntü içeren kapsamlı bir araç setidir.

Adobe Audition, post-prodüksiyon iş akışlarını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects ile tümleşik çalışır.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro, Adobe tarafından geliştirilen endüstri standardı bir dijital video düzenleme ve kurgu uygulamasıdır. Adobe After Effects ile entegredir. Adobe Photoshop ve Adoe Illustrator dosyalarını içe aktarabilmektedir.

Uygun donanınlar ile birlikte kullanıldığında gerçek zamanlı giriş-çıkış sağlayabilen Adobe Premiere Pro, TV kanalları ve prodüksiyon şirketlerince tercih edilmektedir.

Adobe After Effects

Adobe After Effects, kurguya izin verse de esasen hareketli grafikler ve görsel efektler oluşturmak için kullanılan ve alanında neredeyse rakipsiz olan bir uygulamadır. 3D video animasyonlar ve kinetik tipografi oluşturulabilir.

2019 yılındaki Oscar töreninde, bilimsel ve teknik başarı için bir Akademi Ödülü kazanan Adobe After Effects, önde gelen film yapımcılarının tercih ettiği bir uygulamadır.

Adobe Character Animator

Adobe Character Animator, bir çizgi animasyon uygulamasıdır. Adobe After Effects ile birlikte yüklenir ve hem canlı hem de canlı olmayan animasyonlar üretmek için kullanılır.

Adobe Character Animator, Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator ile çizilen katmanlı kuklaları kontrol etmek için canlı hareket yakalamayı çok kanallı bir kayıt sistemi ile birleştirir ve yakaladığı davranışları bu kuklalara aktarır.

Adobe Media Encoder

Adobe Media Encoder, adından da anlaşılacağı üzere, bir dijital medya kodlama uygulamasıdır.

Ses ve video dosyalarını farklı formatlara dönüştürmek, dosyaları optimize etmek ve görüntüden ses ayıklamak gibi işlemler için kullanılan Adobe Media Encoder, Adobe After Effects tarafından gönderilen işleri kuyruğunda biriktirip toplu olarak işleyebilmektedir.

Adobe XD

Adobe XD (Adobe Experince Design), web siteleri ve mobil deneyimler oluşturmak için geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımı uygulamadır.

Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator dosyalarını açabilen Adobe XD, porfolyo ve galeri ızgaraları tasarlamak, çalışma yüzeylerini birbirine bağlayarak animasyonlu prototipler oluşturmak, içeriğe duyarlı tasarımlar yapmak, sesli komutlar ve akıllı asistanlar eklemek gibi ihtiyaçlar için kullanılabilir.

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver, bir HTML editörü ve web geliştirme uygulamasıdır.

Adobe Dreamweaver, W3C standartlarına uygundur. CSS, JavaScript gibi web teknolojileri ve ASP (ASP JavaScript, ASP VBScript, ASP.NET C#, ASP.NET VB), ColdFusion, Scriptlet ve PHP dâhil olmak üzere çeşitli sunucu tarafı komut dosyası dilleri ve çatıları için gelişmiş desteğe sahiptir. Diğer HTML editörleri gibi yerel dosyaları düzenleyip uzak sunucuya (FTP, SFTP) göndermeye izin verir.

Adobe Animate

Adobe Animate (eski Adobe Flash Professional), bir çizgi animasyon uygulamasıdır.

Vektörel grafikler kullanarak farklı mecralar için çizgi animasyon ve çizgi film üretmeyi sağlayan Adobe Animate, ActionScript 3.0 ile zengin web uygulamaları ve oyunlar geliştirmeye de olanak sağlar. HTML5 native yapısı sayesinde HTML5 çıktıları üretir.

Adobe Dimension

Adobe Dimension, bir 3D tasarım uygulamasıdır. Kütüphanesindeki hazır modeller kullanılarak veya dışarıdan model alınarak çalışılır. Görsellerin, modellerin ve dokuların üçüncü parti yazılımlar ile oluşturulması gereken fotoğraf tabanlı bir maket düzenleyicidir.

Adobe Dimension, kullanım kolaylığı ve esnekliği sayesinde ambalaj tasarımcıları başta olmak üzere tüm tasarımcılar için maket oluşturmak ve dijital sanatçılar tarafından 3D kreatif içerikler oluşturmak için ideal bir uygulamadır.

ADOBE CC’NİN AVANTAJLARI
  • 20’den fazla uygulama
  • Bulut üzerinde 100 GB depolama alanı
  • Binlerce Adobe Fonts yazıtipine uygulamalar içinden erişim
  • Varlıkları uygulamalar içinden kitaplıklara kaydetme, görüntüleme, paylaşma
  • İşbirliği araçları ile paylaşma ve inceleme / yorum ekleme araçları ile birlikte çalışma
  • Adobe Portfolio ile kendi portföy sitenizi oluşturma ve özelleştirme
  • Behance ile yaratıcı işlerini sergileme
Adobe Creative Cloud Sektörel Lisanslama
Share Button