Yüksek Öğretim Lisans Modelleri

Akademik Lisanslama

K12

Bu başlık altında YÖK’e bağlı devlet ve vakıf üniversiteleri, özel statülü yüksek öğretim kurumları, enstitüler ve Meslek Yüksek Okulları için geçerli lisanslama modelleri yeralır. Her ürün için farklı Yüksek Öğretim Lisans Modeli bulunmaktadır. Bu başlık altında yüksek öğretim için farklılık arzeden yazılım lisanslarına yer verilmiştir.

Adobe CC

Adobe Connect

Ispring Presenter

Raptivity Suite

SolidWorks

ADOBE CONNECT HED

Adobe Connect Professional yüksek etkili sunum ve e-öğrenme sunucu uygulamasıdır. Senkron (zaman bağımlı, mekan bağımsız) ve asenkron (zaman ve mekan bağımsız) uygulamaları gerçekleştirmek üzere; Meeting, Training ve Events ana başlıklı modülleri olan Adobe Connect Professional, geleneksel e-öğrenme uygulamalarının tamamını bünyesinde barındırmaktadır.

ADOBE CC

Adobe Creative Cloud yeni nesil Adobe kreatif masaüstü uygulamaları için  geçerli süreli lisanslama modelidir.  Yüksek Öğretim Kurumları için Adobe Creative Cloud lisanslamaları  EEA (enterprise Education Agreement) kapsamında gerçekleştirilmektedir. dönemsel lisanslama modelidir. Her yıl yenilenmelidir. Yükseköğretim kurumları FTE’ye göre kurumun tamamını kapsayabilir veya yükleme başına lisans satın almayı tercih edebilirler.

ADOBE ELEARNING SUITE

Adobe Elearning Suite, Adobe’nin eöğrenme içerikleri ve HTML5 tabanlı mobil öğrenme nesneleri geliştirmek için gerekli yazılımların birarada yer aldığı özel geliştirim paketidir.

SOLIDWORKS EDUCATION EDITION

SolidWorks Edu Edition, SolidWorks ürünlerinin birarada olduğu akademik ürün paketidir. SolidWorks Edu Edition içerisinde 5 temel ürün yer alır: SOLIDWORKS PREMIUM, SOLIDWORKS SIMULATION PREMIUM, SW FLOW SIMULATION, SW SUSTAINABILITY, SW PLASTICS

SOLIDWORKS EDU. EDITION CAMPUS

Üniversiteler ve dengi yüksek okullar için laboratuarda ve okul genelinde konumlandırılacak eğitim amaçlı tek tip lisans modelidir. 200’lü NetWork Paketi ve 500’lü NetWork Paketi olmak üzere alternatifli olarak konumlandırılmaktadır. Kampüs paketlerinin en önemli katma değerlerinden biri ise lisans adedi kadar öğrenci için kullanılan CSWA sertifikasyon sınavıdır. CSWA sınavı, kampüs lisansı sahibi üniversite öğrencileri ve akademisyenleri için ücretsiz yapılmaktadır.

SOLIDWORKS URL UNIVERSITY RESEARCH LICENSE

Sadece yüksek öğretim kurumları için geçerli bu lisans tipinde yurtiçi yada yurtdışı destekli araştırma projeleri için ARGE amaçlı prototip tasarımı için kullanıma özelleştirilmiş lisans türüdür. Diğer akademik lisanslardan farklı olarak URL ürünleri tekil olarak lisanslanmaktadır. URL lisanslarında bir yıl süreli update upgrade paketi subscription başlığı altında ayrı olarak lisanslanmaktadır.

RAPTIVITY SUITE

Raptivity, 200 den fazla eğitici oyun, sunum ve simülasyon şablonu ile Adobe Flash ActionScript bilgisi gerektirmeden oyunlar ve simülasyonlar hazırlamanızı sağlayan kullanıcı dostu simülasyon teknolojisidir. Teknik bilgi gerektirmez. Sadece öğrencilerinize soracağınız soruları, bilgilendirme metinlerini ve görsellerini ekleyerek; elekronik kitaplar, oyunlar, senaryo bazlı içerikleri simülasyonlar hazırlayabilirsiniz.

ISPRING PRESENTER

Microsoft Powerpoint yazılımı ile birlikte çalışan, mobil aygıtlar için ek geliştirim gerektirmeyen, raporlanabilir içerik hazırlama ve yayınlama yazılımdır. Bir powerpoint eklentisi olarak görev yapan Ispring Presenter, Powerpoint yazılımının tüm gelişmiş özelliklerini kullanarak üretilen içeriğin doğru standartlarda eöğrenme nesnesine dönüştürümü işlemini kusursuz gerçekleştirir.

LECTURNITY

İş dünyası ve akademik dünyada bilginin hızlı ve  geribildirim tabanlı iletimi, başarı için olmazsa olmaz bir zorunluluktur. Lecturnity ile bilginin sonderece etkileyici  bir görsellikle kullanıcıya ulaştırılmasını sağlarsınız. Powerpoint sunumlarını, videoları, eğitim materyallerinizi LECTURNITY  ile  oluşturun.

DIGILAP

Kütüphanelerde yer alan dijital içeriklerin arşivlendiği ve yayınlandığı sunucu tabanlı yayın platformudur. Kurum bünyesindeki DVd, VCD, kaset ortamındaki film, müzik, ses gibi görsel ve işitsel medya verilerinin güvenli bir ortamda kurum içi personel ve diğer istemciler için yayınlanması ve izlenmesi için araçsallık sunmaktadır.

CAMTASIA STUDIO

Sektörün ünlü ve bol ödüllü yazılımı Camtasia ile ekran eğitimlerinizi hızlıca hazırlayabilir ve ekosisteminizin kullanımı için hızlı içerik üretebilirsiniz. Ekran üzerindeki açık olan uygulamanızı, basitçe kaydedin, PowerPoint slaytları, video ve ses ekleyerek yayınlayın.

SNAGIT

PrintScreen’den daha fazlası mı?

Ekranınızda gördüğünüz herhangi bir görüntünün resmini çekin, basitçe düzenleyin, arşivleyin ve gönderin. Snagit bu saydıklarımızı basitçe yapar.

Share Button